Proje Adı: VR Vestel Evi
Yeri: Girne – Kıbrıs
Tarihi: Mart 2018
Müşteri: Vestel

Vestel ürünlerini evinizdeki gibi deneyimlemeye hazır mısınız? O zaman gözlüğü takın ve bu yeni deneyimin tadını çıkarın. İster ürün özelliklerini inceleyin, ister ürünleri değiştirip evde nasıl görünecek öğrenin.

Proje Adı: Vestel Dijital Mağaza
Yeri: Girne – Kıbrıs
Tarihi: Mart 2018
Müşteri: Vestel

Dünya dijitalleşirken mağazaların bundan uzak kalması beklenemezdi. Biz de dijital çağa ayak uydurmak için müşterileri ile etkileşim içinde olan dijital bir mağaza tasarladık. Her ihtiyaca yanıt verebilecek ve her yaştan ziyaretçiyi mutlu edebilecek bir mağazaya imzamızı attık.

Proje Adı: Honeywell VR Deneyimi
Yeri: Istanbul – Türkiye
Tarihi: Şubat 2018
Müşteri: Honeywell

Akıllı bina teknolojileri her gün daha sık duyduğumuz ama ne olduğunu tam olarak  kavrayamadığımız teknolojiler. Bizden beklenen bu teknolojileri en anlaşılabilir ve ilgi çekici şekilde anlatmamızdı. Biz de bir şeyi anlamanın en iyi yolu onu deneyimlemektir diye düşünerek katılımcıları sanal bir yolculuğa çıkardık. Bunun için VR teknolojisini kullandık.

Proje Adı: Telefon Mozaiği
Yeri: Dünya Mobil Kongresi - Barselona
Tarihi: Şubat 2017
Müşteri: Vestel Venus

Bu sene yaptığımız en iyi işlerden birisi… Sadece dünya rekoru kırdığımız için değil, bizim için büyük bir mücadele olduğu ve sonunda başarmış olduğumuz için bu işin bizim için yeri oldukça ayrı. Konsept tasarımından uygulamasına kadar bizim için oldukça yorucu ama bir o kadarda zevkli bir iş oldu. Süreç içerisinde birçok sorunu çözmek ve oldukça AR-GE yapmak durumunda kaldık. Sonuçta ortaya dünyada eşi olmayan şahane bir iş çıktı.

Proje Adı: Video Wall Katmanları
Yeri: Integrated System Europe - Amsterdam
Tarihi: Şubat 2017
Müşteri: Finlux

Bu sene yaptığımız en güzel işlerden birisi daha. Bu tasarımla ISE – Amsterdam’da 40-100 m2 stant alanında en iyi stant kategorisinde finalist olduk. Basit gözüken, dikkat çeken ama oldukça zahmetli bir işti.

Proje Adı: Gol Yemez
Yeri: AVM Road Show - İstanbul
Tarihi: Şubat – Mart 2013
Müşteri: Playmaker

Üç büyük futbol kulübü ile yaptığı anlaşmadan sonra Ruffles Türkiye’de lisanslı ürünler çıkarttı. Bu ürünlerin tanıtımı için de futbol odaklı bir etkinlik yapmak istediler. Biz de onlar için gol atmanın hiçte kolay olmadığı bir kaleci sistemi tasarladık. 6 hafta boyunca sistem eleme usulüyle katılımcıların birincilerini seçtik ve 6 finalist belirledik. Finalde gol atan ve diğerlerinin önüne geçen kişiye bir araba hediye edildi.

Proje Adı: Dijital Penaltı
Yeri: Sabiha Gökçen Havaalanı - İstanbul
Tarihi: Şubat 2012
Müşteri: Vestel

2012 Eurofootball şampiyonasında futbol odaklı bir uygulama olarak kurguladık. Senaryosu, tasarımları ve tüm elektronik ekip ve ekipmanını hazırladığımız uygulama oldukça beğenildi ve uzun süre kullanıldı. Bu iş bize kullanıcıların geçmiş deneyimleri üzerine yeni ve farklı deneyimler inşa etmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Proje Adı: Canavar Saldırısı
Yeri: Nişantaşı Ototbüs Durağı - İstanbul
Tarih: Şubat - 2014
Müşteri : Publicom / Unilever

Bu iş Domestos’un mikroplara karşı gücünü geleneksel medyada farklı bir şekilde anlatmak üzerinde kurgulandı. İstanbul’un en işlek duraklarından birisinde yapılan uygulama oldukça beğenildi. Augmented Reality tekniğini kullandığımız bu uygulama da aynı zamanda gerçekliği arttırmak için actual öğelerde ekleyerek işin daha renkli görünmesini sağlamaya çalıştık.

Proje Adı: Kendi Ritmini Yarat
Yeri: Dünya Mobil Kongresi - Barselona
Tarih: Şubat - 2017
Müşteri: Vestel Venus

Herkes DJ olarak partinin kralı olabilir. Daha önceden funk ve rock olarak dizayn ettiğimiz müzikleri telefonlara yükledik ve katılımcılardan kendi müziklerini yapmalarını istedik. Kullanıcılar kendi müziklerini yapıp kaydettiler ve isterlerse sosyal medyadan paylaştılar. Ayrıca etkileşimli olarak müzik yapan katılımcılar ekranda stok parti videoları izlediler farkında olmadan.

Proje Adı: Vestel Düşme
Yeri: Messe IFA - Berlin
Tarih: Eylül - 2016
Müşteri: Vestel Venus

Sanal gerçeklik teknolojilerinin her gün yeni bir uygulamayla karşımıza çıktığı günümüzde biz de çıtayı biraz daha yükselttik. Venus telefonlar için dizayn ettiğimiz bu deneyim, hem sanal hem gerçek uygulamaların doğru bir karışımı. Bu uygulamada katılımcılar, sanal ortamda bir şehri gökyüzünden seyrettikten sonra saniyeler içinde gerçekten aşağı düşmenin keyfini ve etkisini yaşadılar…